Sony Xperia 10 VI’dan sızıntı: Çift kamera ve yeni renk seçenekleri

Sony‘nin yeni akıllı telefon modelleri Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI‘yi tanıtacağı etkinlik, 17 Mayıs’ta gerçekleşecek. Japon teknoloji devi, geçen yıl piyasaya sürülen Xperia 1 V ve 10 V’nin ardılları olarak bu yeni ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Xperia 1 VI hakkında birçok detay sızdırılmışken, Xperia 10 VI ile ilgili bilgiler yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Bilgi sızıntılarına göre, Xperia 10 VI modeli minimalist bir tasarımla ve üç farklı renk seçeneği; Açık Mavi, Siyah ve Beyaz ile tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Xperia 10 VI‘nin arka panelinde, üst sol köşede yer alan ve iki kamera sensörünü LED flaş biriminin arasına sıkıştırmış yükseltilmiş hap şeklinde bir bölüm dikkat çekiyor. Bu modelde, selefinde bulunan telefoto lens yerine ultra geniş açılı bir lens ve 2x zoom yapabilen bir ana kamera ünitesi bulunacak.

Sony Xperia 10 VI’dan sızıntı: Çift kamera ve yeni renk seçenekleri

Cihazın yan tarafında, hacim düğmesi ve aynı zamanda parmak izi tarayıcısı olarak da işlev gören bir güç düğmesi yer alıyor. Ön tarafta ise uzun bir ekran oranı ve Sony’nin geleneği olan üst ve alt çerçeveler bulunuyor. Üst ve alt kısımlarda yer alan hoparlörlerin ön taraftan ses verdiğini gösteren görseller de mevcut.

Cihazın IP sınıflandırması henüz bilinmiyor ancak toza ve suya karşı dayanıklı olacağı öngörülüyor. Xperia 10 VI, üst kısmında 3.5mm kulaklık girişi barındırıyor ve Sony’nin bu yeni akıllı telefon için çeşitli kapak ve kılıflar sunması bekleniyor.

Bu yeniliklerin, kullanıcıların beklentilerini nasıl karşılayacağı ve teknoloji dünyasındaki yerini nasıl şekillendireceği merak konusu. Sony’nin tasarım ve teknoloji alanındaki yenilikçi yaklaşımı, bu yeni modellerle bir kez daha teknoloji tutkunlarının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x