Pixel 9’un kılıfı sızdırıldı, yer yerinden oynadı

Google’ın yeni akıllı telefon serisi Pixel 9’un Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu yılki seride, önceki modeldeki iki telefona kıyasla üç telefon olacak: Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 XL. Son sızıntılar, Android Central’dan gelen bilgilerle bu bilgileri doğruluyor gibi görünüyor. Bu yayın, Thinborne isimli kılıf üreticisinden tüm Pixel 9 modellerine ait kılıflar aldığını iddia ediyor. Kılıflar, telefonların tasarım detayları hakkında ipuçları veriyor. Önceki Pixel 8 modellerindeki kavisli tasarımın aksine, bu yeni modeller düz yan yüzeylere ve yumuşak köşelere sahip.

Yeni Pixel 9 serisindeki telefonlar hâlâ arka tarafta imza niteliğindeki kamera çubuğunu koruyor, ancak bu sefer kamera çubuğunun yuvarlak uçlara sahip olabileceği söylentileri var. Cihazların tasarımları sızdırılan görsellerle de benzer değişiklikleri ortaya koyuyor.

Pixel 9’un kılıfı sızdırıldı, yer yerinden oynadı

Teknik özellikler açısından, Pixel 9 serisinin Tensor G4 çipiyle güçlendirilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay sızdırılan bilgilere göre, Pixel 9 Pro’nun 16GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 128GB depolama alanı ile gelmesi öngörülüyor. Pixel 9 XL modelinin de benzer bir bellek konfigürasyonuna sahip olması muhtemel.

Temel Pixel 9 modelinin, önceki modelde olduğu gibi çift kamera kurulumuna sahip olması beklenirken, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 XL modellerinin arka tarafta üçlü kamera kurulumuna yer vermesi muhtemel. Ayrıca, geçtiğimiz ay ortaya çıkan bir söylentiye göre, Google’ın yakında çıkacak olan Pixel Fold 2‘yi Pixel 9 Pro Fold olarak yeniden adlandırabileceği ve 2025’te piyasaya sürülebilecek olan Pixel 9a’nın da bu seride yer alacağı belirtiliyor. Bu durumda, Pixel 9 serisi teknik olarak beş cihazı kapsayacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x