Nubia Z60 Ultra Fotoğrafçı versiyonu, yeni pazarında

Nubia‘nın geçen yıl Aralık ayında Çin’de tanıttığı Z60 Ultra modelinin ardından, “Yılın Ejderhası” özel edisyonuyla dikkatleri üzerine çeken marka, şimdi de fotoğraf tutkunları için özel olarak tasarlanmış Z60 Ultra Fotoğrafçı Edisyonu’nu duyurdu. Bu yeni varyant, adından da anlaşılacağı üzere, orijinal retro kameraları anımsatan bir tasarıma sahip. Cihazın arka panelinin alt yarısı, üç boyutlu oyma işlemine sahip deri dokulu bir yüzeye sahip. Özellikle fotoğrafçılıkla ilgilenen kullanıcıları hedefleyen bu model, Neovision AI görüntüleme teknolojisine sahip. Bu teknoloji, büyük bir AI modeli ve hesaplamalı fotoğrafçılık kullanarak keskin ve etkileyici fotoğraflar çekmeyi vaat ediyor. Ayrıca, istenmeyen nesneleri fotoğraflardan akıllıca silme özelliği de sunuyor.

Bu özel edisyon, görüşmelerde ve yüz yüze konuşmalarda iki yönlü gerçek zamanlı çeviri yapabilen AI destekli bir özelliğe de sahip. Bu, farklı dilleri konuşan kullanıcılar arasında kolay ve etkili iletişim kurmayı amaçlıyor. Nubia Z60 Ultra Fotoğrafçı Edisyonu’nun diğer teknik özellikleri ise standart modelle aynı.

Nubia Z60 Ultra Fotoğrafçı versiyonu, yeni pazarında

Üçlü kamera kurulumu, iki adet 50MP sensör ve bir adet 64MP periskop lens içeriyor. Bu lensler sırasıyla 18mm, 35mm ve 85mm odak uzaklıklarına sahip ve hepsi OIS desteğine sahip. Ayrıca, 4K video kaydı yapabilme yeteneğine de sahipler. Cihazın ön yüzünde, AI derin algılama motoruna sahip 12MP’lik bir alt ekran kamera bulunuyor.

Donanım tarafında Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olan Nubia Z60 Ultra Fotoğrafçı Edisyonu, 16GB LPDDR5 RAM ve 512GB UFS 4 depolama alanı sunuyor. 6,9 inçlik OLED ekranı 1.5K çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunarken, gücünü 80W kablolu şarj destekli 6.000mAh pilinden alıyor. Ayrıca cihaz IP68 sertifikasına da sahip, bu da onun suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. Nubia Z60 Ultra Fotoğrafçı Edisyonu’nun fiyatı yaklaşık 4.299 yuan (yaklaşık 594$) olarak belirlenmiş ve satışa sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x